Головна | Реєстрація | Вхід | RSSЧетвер, 01.10.2020, 01:09Меню1
Меню сайту
Категорії розділу
Архів [18]
2016-2017 [123]
2017-2018 [181]
Пошук
Фотоальбоми
Наша школа [4]
Фотографії школи
Шкільні свята [81]
Наша сім'я [24]
Фото вчителів, учнів...
Наші випускники [92]
Друзі сайту
Наш Слов'янськ
osnova
Спілкуватися з підлітком. Як? Книга для розумних батьків
Статистика

Онлайн всього: 5
Гостей: 5
Користувачів: 0
Головна » 2020 » Березень » 31
Як зберегти психічне здоров’я в умовах дистанційної роботи чи навчання
Під час карантину більшість за нас найперше піклується про своє фізичне здоров’я, забуваючи про не менш важливе –  психічне Ми пам’ятаємо, що потрібно мити руки, але забуваємо про ряд інших факторів, дотримання яких допоможе зберегти позитивні думки та емоційну стабільність.
Наповніть свій час у карантині змістовними, ресурсними і ціннісними активностями
Вплив умов карантину на наше психічне здоров’я та самопочуття не варто недооцінювати. Життєва ситуація у якій ми опинилася є не звичною для усіх нас, вона мобілізує в нас сили, щоб справлятися з власним стресом та підтримувати значимих для нас людей. Саме тому важливо спробувати не розпорошувати власний час та енергію на питання, які вирішити не можливо, зміни, які не настануть раніше визначеного для них часу, й на конфлікти, яких можна уникнути. Цілі, які ви ставите перед собою або ж приймаєте для себе від оточення мають бути реалістичними, зрозумілими й чіткими. Це наповнює їх сенсом, а результати подоланих викликів сприймаються як винагорода.
Активності, якими плануєте наповнити свій день можуть бути різні, проте важливо, щоб одні (як то постійне намотування кроків у стрічці соціальних мереж чи новин) не перетягували на себе увесь ваш ресурс.
Створіть зручні умови для себе та оточуючих
Згадайте ситуації, коли вам потрібно було щось знайти, водночас у вас горіли «дедлайни» по одній справі, а поруч хтось вимагав уваги по іншій. Згадали, відчули… тепер можете видихнути. Навіть якщо раніше ви і були успішні у таких «забігах», в умовах карантину, вони найбільш шкідливі. Щоб цього уникнути найкраще скористатися принципом «мінімалізму та лаконічності». Насправді багато речей впродовж карантину можуть абсолютно не знадобитися проте вони можуть займати місце як фізично, так і психологічно у вашій голові. Іншими словами ми завжди думками повертаємося до справ, які не закінчили чи відклали. Це ж справедливо і для загального побуту. 
Спробуйте (разом з родиною, якщо є така можливість) відкласти більшість справ на день й прибирати у квартирі, кімнаті, на столі… Усі речі якими ви не користуєтеся хоча б раз впродовж дня відкладіть подалі, інші покладіть в межах оптимальної досяжності. Для декого є корисним навіть наклеїти стікери, щоб позначити де що лежить, особливо якщо це стосується робочих документів. 
Обговоріть, розплануйте та дотримуйтесь графіку навчання чи роботи
Після того як буде досягнутий консенсус у речах та оточуючому вас просторі, важливо обговорити з родиною або з тим ким проживаєте певні домовленості, правила та обов’язки. Чим чіткіше вдасться домовитися, тим легше буде в подальшому. Будьте терплячими й приймайте те, що людям навколо вас (та й вам самим) не завжди подобатимуться ці зміни. Відчуття втрати певної свободи викликає в нас додатковий стрес, саме тому важливо пояснити з якою метою ви це пропонуєте й можливо наголосити, що це не система покарань чи обмежень, а виправдана у таких обставинах необхідність. Графік чи то режим, сприятиме тому, що буде менше витрачатися час на зайве планування чи метушню на кшталт «за що ж хапатися у першу чергу». Почуття безпеки та контролю, яке ви відчуєте коли почнете дотримуватися встановлених спільно правил, також сприятиме зближенню, уникненню зайвих конфліктів та у разі чогось може слугувати останнім аргументом у непорозуміннях.
Почніть з простих речей, наприклад розпорядку дня, який включатиме час на прокидання, ранкову гігієну, для фізичної активності чи ранкових ігор, час для спільного приготування сніданку й його смакування, далі час для навчання та роботи (з перервами кожні 30-40 хв на 10-15 хв) й так до обіду. Ви самі організовуєте свій час, проте важливо усвідомити, що в ньому має знайтися місце для усіх, особливо для дітей. 
Плануйте наперед, щоб заощадити сили та енергію
Як би це не звучало дивно, проте планування наперед є не просто корисною рекомендацією, а й дійсно дієвим ресурсом. Уявіть, що ви збираєтесь у магазин не плануючи щось конкретно придбати в ньому (точніше у вашій голові 1000 та 1 річ, яку придбати необхідно), по завершенню закупів ви з дивом розумієте, що витратили на це більше часу й можливо навіть значно більше коштів. А тепер перенесіть це на побутову рутину й ви помітите, що насправді дуже багато часу витрачається на обдумування та смакування ідей на кшталт «а якщо…» чи опанування тривоги, що час спливає як пісок крізь пальці. 
Для початку спробуйте з вечора скласти меню, яке будете готувати на наступний день й перегляньте чи достатньо у вас для цього продуктів, або ж поставте собі чіткі завдання, які стосуються вашої роботи чи навчання. Запишіть це у список, наприклад на телефон, або краще ... Читати далі »
Переглядів: 68 | Додав: kobcenkokarina | Дата: 31.03.2020 | Коментарі (0)

6 квітня 2020 року стартує проєкт «Всеукраїнська школа онлайн», у рамках  якого виходитимуть телеуроки з 11 предметів для учнів 5-11 класів.

ДВА СЦЕНАРІЇ РОЗВИТКУ ПОДІЙ: СКІЛЬКИ ТРИВАТИМЕ НАВЧАЛЬНИЙ РІК, ДАТИ ЗНО ТА ЯК ВІДБУВАТИМЕТЬСЯ ВСТУП
Переглядів: 47 | Додав: marinapavlovich7 | Дата: 31.03.2020 | Коментарі (0)

Переглядів: 59 | Додав: kobcenkokarina | Дата: 31.03.2020 | Коментарі (0)

БЕРЕЖІТЬ СВОЇХ ДІТЕЙ!

З настанням теплої пори року зростає кількість  нещасних випадків, пов'язаних із випаданням з вікон багатоповерхових будинків   дітей  віком  від 1  до 6 років.
 Важкі черепно-мозкові травми, переломи, пошкодження внутрішніх органів, центральної нервової системи та ін. діти отримують в результаті падіння.  Нерідкі випадки, коли дитина помирає на місці або в машині швидкої допомоги ...
Переважна більшість падінь відбувалися через нестачу контролю дорослими за поведінкою дітей.
За наявності маленьких дітей, щоб уникнути нещасних  випадків, дотримуйтесь  наступних правил:
 
  • Запам'ятайте, москітні сітки не призначені для захисту від падінь!
  • Під час провітрювання відкривайте тільки  фрамуги  чи кватирки.
  • Обов’язково на вікна поставте обмежувачі.
  • Якщо немає можливості встановити обмежувачі, відкріпіть від вікон  рукоятки і виймайте їх одразу, після використання.
  • Ні в якому разі не залишайте дитину саму у квартирі, навіть сплячу.
  • Нічого не показуйте дитині з відкритого  вікна та через москітну сітку.
  • Строго попереджайте спроби дитячих ігор на підвіконні.
  • ... Читати далі »
Переглядів: 42 | Додав: kobcenkokarina | Дата: 31.03.2020 | Коментарі (0)Переглядів: 47 | Додав: kobcenkokarina | Дата: 31.03.2020 | Коментарі (0)

Вітаємо Вас
Ви увійшли як  Гість
Група "Гости"
Вітаю Вас Гість
Форма входу
Новини Освіта.ua

Copyright slvschool4 ©2009-2020
Зробити безкоштовний сайт з uCoz